Herkese merhabalar,

Bu siteyi de kim hazırlamış, niye okuyalım ki, dediklerini ne kadar ciddiye alacak kadar güvenebiliriz diye sorular aklınıza gelirse diye, kendimden bahsedeceğim.

Orta yaşlarda, üniversite mezunu, başladığı ilk yüksek lisansı bana hitap etmiyor diye bırakan, ikincisinden de, tez döneminde ayrılan haylaz bir öğrenciyim. Kendi işimi yapmakla birlikte, zamanımın çoğunu okuma, araştırma, düşünme üzerine ayırmış bulunmaktayım.

Ne bir tıbbi eğitimim, ne de bir psikoloji temelli bir eğitimim yok. Ben eğitimimi hayattan almış bulunuyorum. Bunda da şaka yapıyorum sanılmasın. Bazen aşırı sosyal olmakla birlikte, çoğu zaman asosyal kalmayı tercih ederim. Genel insanların hayatına nazaran anormal bir hayat tarzım vardır. Şimdilik bu kadar detay yeter hayatımla ilgili sanıyorum.

Çocukluğumdan beri gözlem yapar ve herşeyin nedenini sorgularım. Bu nedenle, okumayı öğrendiğimden beri çok okurum. Ama üniversiteye başladıktan sonra amaca matuf okumalar yapmaya başladım.

Amacın neydi derseniz;

- Ben niye varım?
- Niye burdayım, ne yapıyorum, ne yapmalıyım?
- Hayatın anlamı nedir yada bir anlamı var mıdır?
- Hayat nasıl yaşanmalıdır?
- Bana doğru olarak anlatılan şeyler doğru mudur, yanlışlar da yanlış mıdır?
- Mutluluk, acı, sevgi, şefkat, sadakat, vefa, korku, iyi ve kötü vb kavramlar nedir, hangi koşullarda ne ifade ederler, hayatımdaki seviyeleri ne olmalıdır?
- İnsanın zayıf ve güçlü yanları nelerdir, insan nasıl bir varlıktır, onu o yapan özellikleri nelerdir?

Gibi soruların cevabını bulmaktı.

Yukarıdaki sorularımın hepsinin cevabını bulmakla birlikte, öğrendikçe yeni sorular eklendi soru hazneme. Öğrendikçe çok az bildiğimi farkettim ve daha çok öğrenmeye başladım. Aslında halen daha öğrenciyim. Öğrenmeye devam ediyorum.

Bilginin paylaşılmadıkça bir işe yaramadığını farketmiş oldum. Bu nedenle bu site ve farklı siteler üzerinde bilgilerimi paylaşmaya çalışıyorum.  Amacım okuyucuyu direk bilgi sahibi yapmak değil, ne kadar bilmediğinin farkına varıp, kendisinde öğrenme ve bilme isteği uyandırmak.

Umarım insanlığa faydalı olurum. Olmasam da çok umrumda değil. İnandığım şekilde elimden geleni yaptığımı düşünüyorum.Reviewed by Kerem Yeniyurt on 01:41 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.