Özgürlükten Kaçış - Erich FrommDeğerli takipçilerim için bir kitap önerisi daha; Özgürlükten Kaçış. Evet doğru duydunuz, özgürlükten kaçış. İnsan özgürlükten kaçar mı? Kaçıyor işte ama farkında değil o ayrı mesele.

Yazar Erich Fromm, "Özgürlük" kelimesinin anlamıyla başlıyor işe. Sonra insanı analiz etmeye başlıyor ve nasıl kendi kendine özgürlükten kaçtığını anlatıyor bu çok çok değerli kitabında. Kitabı daha bitirmedim ama mükemmel bir kitap bence. Düşünen insanlar için kesinlikle tavsiye ediyorum.

Evet değerli okurlar, çok şeyleri bildiğinizi sanıyorsunuz ama hiçbirşey bilmiyorsunuz, bende bilmiyorum. Ama önce bilmediğinizi kabullenmeniz lazım öğrenebilmek için.

Çok bilenler nolur bu kitabı okumasın. Vakit kaybı onlar için. Bilmeyenler okumalı bu kitabı, hayatlarını anlamlı kılmak, kendilerini tanımak, dünyaya farklı bir bakış açısıyla bakabilmek için.

Herşey bakış açısında saklı aslında. Ama doğru bakabilmek için, düşünmek ve öğrenmek lazım. İşte size böyle bir kaynak.

Aşina olmayanlar için kitabın dili biraz ağır gelebilir. Roman çocukları zorlanabilirler. Ama sabırla okuyun. Bişey kaybetmk bir yana, çok şeyler kazanırsınız.
Özgürlükten Kaçış - Erich Fromm Özgürlükten Kaçış - Erich Fromm Reviewed by Kerem Yeniyurt on 16:16 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.